Dračí doupě

image

 
 

 

SOUČASNÉ NAŠE HRY:

Dračí doupě pro malé vlky.
Pán jeskyně Drobek, zástupce Starosta
Různé vydané dobrodružství, vlastní svět Evrisa a Trpasličí hory.

Hrají:
Petr hraničář
Martin: válečník
Honzík: kouzelník
Kamil: alchymista
Kuba: válečník

Vlastní a různé vydané krátké dobrodružství.
Pán jeskyně Petr

Hrají:
Martin: hraničář
Honzík: válečník
Kuba: válečník

Dračí doupě pro dospělé.
Pán jeskyně Starosta alias Buchťas
Dobrodružství: Dvanáct sošek Almiru.

Hrají: 
Drobek: hraničář
Šikula: zloděj
Sušenka: válečník
Uhu: kněz
Výjimečně občas hrají s dospělými tyto z dětí: Petr, Martin, Kamil.

Dračí doupě je původní česká fantasy hra na hrdiny, kterou v roce 1990 vytvořilo nakladatelství Altar, ale mnoho lidí si jej přizpůsobilo dle vlastních požadavků. Hra je inspirována americkou hrou Dungeons & Dragons.

V roce 2004 vyšla nová hra Dračí doupě Plus, s komplikovanějším, ale jednotným systémem určená spíše pokročilejším hráčům. V roce 2011 vyšlo nové Dračí doupě II, jehož cílem je nahradit staré Dračí doupě 1.6 jednodušším a ucelenějším systémem, snadným pro začátečníky.

Mi vlci hrajeme dračí doupě už od roku 1994 (pravidla 1.5). Někteří naši vlci vyhráli i mistrovství v Dračím doupěti. Od nás se rozšířilo dračí doupě do širokého okolí až za hranice okresu.
Vyzkoušeli jsem pak různé modifikace pravidel až do pravidel Dračí doupě plus.
Nakonec jsme zůstali částečně u pravidel 1.6, které jsme rozšířily a pozměnily k obrazu svému po mnoha testech i pro Altar..

Dračí doupě je hra, ve které všichni končí jako vítězové a nikdo neodchází poražený. Jak je to možné? Cílem totiž není vyhrát, ale pobavit se a společně prožít příběh. Jako u filmu. Jako v knize. Jen je to mnohem lepší...

Dračí doupě není karetní ani desková hra, vše se  odehrává jen ve fantazii  hráčů. Tuto fantazii a mnohé jiné důležité lidské vlastnosti jako inteligenci a postřeh rozvijí na rozdíl od počítačových her.  .

Při hraní na hrdiny si představuješ, že jsi hrdinou dobrodružného fantastického příběhu. Je to lepší než knihy nebo filmy. Společně se svými přáteli totiž vytváříš vlastní příběh. Tvoje představivost tě přenese do světa elfů, čarodějů, barbarů a bojovníků. Dračák je strategická hra a jen na tobě záleží, zda se v něm staneš udatným válečníkem, lstivým hobitem nebo mocným mágem. Hra je o svobodě, jen ty sám si určuješ co budeš dělat, nejsi omezován nějakou hranicí jako v  PC a deskových hrách. Čím větší fantazii máš, tím větší svobodu a lepší možnosti ve hře získáš.